نامزدهای جایزه بهترین بازی سال 2017

نامزدهای جایزه Spiel Des Jahres که یکی از مهمترین جایزه های مربوط به بردگیم در دنیاست، معرفی شدند. این مسابقه در سه بخش: بخش اصلی (که تمرکزش بر بهترین بازی خانوادگیه)، بهترین بازی کودکان، و بهترین بازی سنگین (بازی برای بازیکنهای حرفه ای تر)، برگزار میشه. در هر بخش سه بازی به مرحله نهایی رسیدند.

سه کاندیدای نهایی در بخش اصلی مسابقه اینها هستند:

Wettlauf nach El Dorado یک بازی با موضوع کاوشگری و با مکانیزم مجموعه سازی (Deck Building) است. هر بازیکن یک تیم از کاوشگران تهیه میکنه و باید تلاش کنه با استفاده از توانایی های افراد تیمش، از بین جنگلهای خطرناک آمریکای جنوبی تیمش رو زودتر از بقیه به شهر رویایی El Dorado برسونه.

 

بازی Magic Maze یک بازی همکاریه که در اون بازیکنها باید به کمک هم یک تیم از شخصیت ها رو کنترل کنن و ماموریتهایی رو به انجام برسونن. بازیکنها بدون نوبت و به صورت همزمان همه شخصیت ها رو حرکت میدن و باید در زمان محدودی ماموریت رو تموم کنن. نکته ای که بازی رو جذاب میکنه اینه که بازیکنها به هیچ عنوان نمیتونن با هم حرف بزنن یا به هم اشاره کنن و باید بتونن به صورت ذهنی تشخیص بدند که چه زمانی و چطور  باید به بازیکنهای دیگه کمک لازم رو برسونند.

 

در بازی Kingdomino هر بازیکن باید در طول بازی قلمرو خودش رو با استفاده از کاشیهای مربعی بسازه. در پایان بازی هر بازیکن با توجه کاشی هایی که در ساخت قلمروش استفاده کرده امتیاز میگیره. نکته خاص بازی مکانیزم انتخاب کاشیهاست. در هر نوبت به تعداد بازیکن ها کاشی برداشته میشه و به ترتیب شماره هایی که روی کاشی ها نوشته شده روی زمین گذاشته میشن. بعد بازیکنها به ترتیب هر کدوم یکی از کاشیها رو انتخاب میکنن. نکته اینه که کاشی های با شماره بیشتر معمولن کاشی های بهتری هستن، ولی از طرف دیگه هر چی کاشی با شماره بیشتر رو بردارید در نوبت بعد دیرتر کاشی خودتون رو انتخاب میکنید.

در بخش بهترین بازی کودکان سه نامزد نهایی بازیهای Captain Silver، Ice Cool و The Mysterious Forest هستن.

در بخش بهترین بازی برای حرفه ای ترها سه نامزد نهایی بازیهای Terraforming Mars ، Exit: The Game و Raiders of the North Sea هستند.

0
اشتراک‌گذاری
مسعود

ارسال پاسخ