گزارش بازی: Tragedy Looper

(تصمیم گرفتم نوشته های کوتاهی رو با عنوان «گزارش بازی» بنویسم. تو این نوشته ها خیلی وارد جزئیات نحوه بازی نمیشم و فقط به صورت کلی در مورد بازی مینویسم و از حس و حال خودم بعد از تجربه بازی کردنش میگم).

 • بازی Tragedy Looper در مورد سفر در زمانه. مبارزه در این بازی بین یک نفر از بازیکنها از یک طرف، و بقیه بازیکنها در طرف دیگه است.  همه بازیکنها به جز یک نفر، انسانهایی هستن با قابلیت بازگشت در زمان، که در نقطه ای از زمان وارد شهری میشن. یکی از بازیکنها نقش مغز متفکر خبیثی رو بازی میکنه که در تلاشه حوادث رو به شکلی پیش ببره که یک اتفاق وحشتناک(تراژدی) در شهر اتفاق بیفته (این که این اتفاق وحشتناک چیه، در هر بار بازی کردن متفاوته). بازیکنها در ابتدا نمیدونن قراره چه اتفاقی در شهر بیفته و چطور میتونن جلوش رو بگیرن. منتها بعد از اینکه اون تراژدی اتفاق افتاد میتونن در زمان به گذشته برگردن و بازی رو از اول شروع کنن، این بار با اطلاعاتی بیشتر در مورد نقشه های خبیث بازیکن مغز متفکر. منتهی بازیکنها تعداد بار محدودی میتونن در زمان به عقب برگردن، و اگه هر بار که برمیگردن باز هم اون تراژدی اتفاق بیفته  در نهایت اونها بازی رو میبازن و مغز متفکر برنده میشه. با این حال اگه اونها بتونن فقط یک بار جلوی اتفاق افتادن اون تراژدی رو بگیرن، بازی رو میبرن.
 • بازی ساختاری خیلی متفاوت با اکثر بردگیم ها داره و برای همین توضیح دادن و یادگرفتنش به نسبت خیلی سخته. در بازی چهارنفره ما، با این که هر چهارنفرمون تجربه بردگیم بازی کردن زیاد داشتیم، در آخر بازی سه نفر نسبتن بازی دستشون آمده بود و یک نفر هنوز با بعضی مفاهیم بازی مشکل داشت.
 • بازی هم برای بازیکن مغز متفکر و هم برای بقیه بازیکن ها یک پازل خیلی سخته. مغز متفکر باید نقشه ها رو طوری بچینه که هم تراژدی اتفاق بیفته و هم بازیکنها از چند و چون ماجرا خیلی سر در نیارن. بازیکنها هم سخت در تلاشن که به هر قیمتی شده، حتی با اینکه در اوایل بازی اصلن نمیدونن چطوری، جلو تراژدی رو بگیرن.
 • طراح بازی ژاپنیه و تصاویر بازی هم به سبک مانگا (کارتونهای ژاپنی) هستن. برای همین ممکنه اونهایی که از این سبک از تصاویر خوششون نمیاد با بازی سخت تر کنار بیان.
 • در انتهای بازی ما،  یکی از بازیکن ها از بازی خوشش نیامد، ولی من و دو نفر دیگه از بازی خیلی خوشمون آمد و تصمیم گرفتیم داستانهای بعدی بازی رو در آینده پیش ببریم.

0
اشتراک‌گذاری
مسعود

4 دیدگاه

 1. مريم

  به نظر هيجان انگيز مياد.

 2. brad

  اینو از کجا خریدین؟ اگه میشه بازیاتونو اسکن کنید بذارید برای دانلود ما هم بسازیم

  • مسعود

   متاسفانه وقتم اجازه نمیده که همه بازیهایی که در موردشون مینویسم رو اسکن کنم. ولی حتمن گاه گاهی بعضیهاشون رو اسکن میکنم و میذارم روی سایت.

ارسال پاسخ