در مورد رویکرد (و قیافه) جدید سایت بازیها

تا به حال تصمیم من این بوده که مطالبی که در سایت بازیها میذارم مخاطبشون به طور خاص خواننده هایی باشن که در ایران هستن و راهی برای تهیه بردگیم از خارج از ایران ندارن. با توجه به اینکه تا همین یکی دو سال پیش جامعه علاقمندان به بردگیم خیلی کوچکتر بود و بازیهای وارداتی خیلی کم و محدود بود، نتیجه این میشد که مطالب سایت یا خیلی کلی باشن و یا محدود بشن به آموزش ساخت بازی. البته هردوی این نوع مطالب خیلی هم خوب هستن، منتها مشکلشون اینه که به زمان و انرژی زیادی برای نوشتن احتیاج دارن و نتیجه این شد که زمان بین گذاشتن مطلب جدید در سایت بیشتر و بیشتر شده. خوشبختانه در یکی دو سال اخیر  شرایط خیلی عوض شده، به خاطر: حضور کافه های بردگیم مثل کافه کندو شیراز و کافه برد تهران که تلاش میکنن بردگیم های خوب دنیا رو به صورت به روز به مجموعه شون اضافه کنن، سایتهایی مثل رومیز و boardgamepersian که تلاش میکنن خواننده ها رو با اخبار بردگیم و بازیهای روز دنیا در ارتباط قرار بدن، گروههایی مثل باهمزی که به صورت مرتبط برنامه های بازی همگانی ترتیب میدن، و فروشگاههایی مثل گیمی باکس که خیلی از بازیهای خوب رو وارد میکنن و در دسترس علاقمندان در داخل کشور قرار میدن.

به همین خاطر ، و با توجه به اینکه فکر میکنم با این سرعت گسترش فرهنگ و امکانات بازی در ایران، پیدا کردن بازی و همبازی دیگه مثل قبل سخت نیست، تصمیم گرفتم که رویکردم رو کمی ساده تر کنم و از این به بعد خیلی راحت در مورد اتفاقات، خاطرات، و گپهایی که در مورد بردگیم دارم بنویسم، بدون اینکه سخت گیری کنم که حتمن بازی ای که در موردش مینویسم در ایران پیدا میشه یا نه. با این حال سعی میکنم مطالب طوری نوشته بشه که برای اونهایی که دسترسی به اون بازی خاص ندارن هم خوندنی باشه. در این بین هر وقت که فرصت کنم باز هم آموزش های ساخت بازی رو قرار میدم. پس با این حساب میتونید انتظار داشته باشید که مطالب بیشتر، ولی کوتاهتری رو در سایت ببینید، که حس و حال خیلیهاشون هم گفت و گوهای خودمونی در مورد بردگیم باشه. این وسط فکر کردم حالا که قراره شکل موضوعی سایت عوض بشه، یه تغییر کوچکی هم در قیافه اش بدم که کلن نونوار شده باشیم 🙂

 

0
اشتراک‌گذاری
مسعود

3 دیدگاه

 1. mona

  خیییییییییلی هم خوب! در مورد نظریه بازی ها هم مطلب بذارین حتما :))

 2. خيلي كار خوبي كردي مسعود جان
  اكثر بردگيم بازاي داخل ايران مثل خود من بردگيم حرفه اي رو از سايت و مطالب شما شناختيم.
  و به قول تو الان خيلي اوضاع بردگيم داخل ايران با 5 6 سال پيش متفاوت شده و كلي پيشرفت داشته.
  يه زماني براي داشتن يه بردگيم اورجينال و عالي فقط بايد به عكس هاش دل خوش ميكرديم ولي الان براحتي اكثر اونها دردسترس هستند.
  در مورد مطالب و افراد علاقه مند هم، همينطور و خيلي همه چي قوي تر شده و بيشتر.
  و خوشبختانه هر روز داره بهتر از قبل ميشه.
  در اين ميون نبودن مطلب جديدي از طرف قديميترين سايت فارسي بردگيم خيلي بد بود، كه خوشحالم ميخواي دوباره با قدرت ادامه بدي.
  ممنون از سايت خووبت و مطالب هميشه جذاب و مفيدت.
  موفق باشي…

ارسال پاسخ