نتایج مسابقه!

قبل از اینکه نتیجه رو بگم، یه توضیحی بدم در مورد اینکه چه طور تصمیم گیری کردم. دو تا نکته خیلی مهم که تو شرایط بهشون اشاره شده، یکی حفظ سادگی و دیگه تغییر نیافتن کلی بازی بود. در مورد سادگی، ممکنه خیلی ها بگن که پیشنهاد من که پیچیده نیست. درسته، ولی منظور این بود که تنها خصوصیت خوب ماروپله که “خیلی سادگی” شه حفظ بشه. وگرنه مطمئنن برای کسایی که اهل بازی هستن خیلی بازیهای پیچیده تر هم بسیار ساده است. پس یه نکته برای من این بود که سطح سادگی تا حد ممکن در حد سادگی خود ماروپله بمونه . دیگه اینکه بعضی از پیشنهادها با اینکه خیلی هیجان انگیز بودن، ولی کلن یه بازی دیگه بودن که از صفحه ماروپله استفاده کرده بودن. اینها رو هم در عین اینکه بسیار برام جالب بودن رد کردم 🙂 . پیشنهادها رو میتونین تو کامنت های اون پست ببینید. بعضیهاشون واقعن قابلیت دارن که یه بازی مستقل جذاب باشن!

و اما برنده: من بیتا رو به عنوان برنده انتخاب کردم. قانونش خیلی ساده، و کاملن واضحه و میتونه خیلی جاها تو بازی بازیکن رو در موقعیت انتخاب قرار بده. قانون بازی: هر بازیکن تو نوبتش میتونه دو بار تاس بندازه، به این صورت که بعد از انداختن تاس اول انتخاب میکنه که با اون عدد میخواد جلو بره، عقب بره یا اینکه بیخیال تاس اول بشه و تاس دوم رو بندازه. در صورت اینکه انتخاب کرد تاس دوم رو بندازه، مجبوره با هر عددی که آمد فقط جلو بره.

رقیب بیتا ، یکی از ایده های پویا بود، که دلیل برنده نشدنش این بود که قوانین رو واضح مشخص نکرده بود و فقط یه ایده کلی داده بود. من سعی کردم بر اساس اون یه قانون واضح تر بذارم و نتیجه این شد: هرکس وارد یه خونه قرمز بشه یه امتیاز میگیره و کسی که به انتها برسه 5 امتیاز اضافی میگیره. هر بازیکن به خونه نردبون که میرسه میتونه انتخاب کنه که بالا بره یا ادامه بده. هر بازیکن بعد از انداخت تاس میتونه با کسر یه امتیاز دوباره تاس بندازه. وقتی اولین نفر به انتها برسه بازی تموم میشه و برنده بازی بازیکنیه که بیشترین امتیاز رو داشته باشه.

ایده خودم: تعدادی مهره (لوبیا  مثلن) کنار صفحه میذاریم. هرکس در نوبتش میتونه به جای تاس انداختن انتخاب کنه که یه مهره بگیره و حرکت نکنه. در طول بازی مارها به صورت عادی عمل میکنن، مگر اینکه کسی که وارد خونه مار میشه به اندازه ارتفاع مار (تعداد طبقه ای که پایین میره) مهره از دستش بیرون بندازه که در این صورت مار بی اثر میشه. نردبون ها عمل نمیکنن، مگر اینکه به اندازه ارتفاعشون مهره بندازی بیرون که در این صورت میتونی ازش بالا بری.  هر بازیکن بعد از انداختن تاس حریف میتونه با بیرون انداخت سه تا مهره، عدد تاس حریف رو یکی کم یا زیاد کنه.

ایده چیستا (خارج از مسابقه): هر بازیکن مسابقه رو با 5 تا کارت شروع میکنه که میتونه در طول مسابقه ازشون استفاده کنه. هر کارتی که استفاده بشه بیرون انداخته میشه. با هرکارتی میشه عدد تاس رو یکی کم یا زیاد کرد. کارتها رو میشه یکی یکی یا چندتا چندتا استفاده کرد (مثلن سه تاشون رو بیرون انداخت برای تغییر عدد تاس به اندازه 3 تا )

درآخر اینکه طبیعتن این انتخاب ها سلیقه منه و دلیلی بر بهتر بودن یا ضعیف تر بودن ایده ها نیست.

0
اشتراک‌گذاری
مسعود

4 دیدگاه

 1. نریمان

  نه آفا شما کلاغ رو در نظر نگرفتی … واقعن که کلاغ عالی بود … هییییی … بابا نظر عطیه هم تقریبا مشابه بود … ولی خب این بهتر بود …

 2. گوچا

  من با نظر همه مخالف بودم و بیشتر از اون نریمان.عطیه هم هرکی بود به شما ربطی نداره تو از نظر خودت دفاع کن…ضمنا این نظر عطیه خانم رو از کجا میدونه؟!!!!!! منم میخوام بدونم اگه اینجوریه …

 3. ولی من فکر می کنم که بیتا انتخاب شد چون خارجی حرف زد!
  I:
  I no English two

ارسال پاسخ