خوب، مثل اینکه روند ترجمه و انتشار بردگیم‌ها در ایران داره سرعت میگیره. در همین دو روز گذشته فهمیدم که سه بازی خیلی خوب توسط دو شرکت مختلف در ایران منشر شده. اسم اصلی این بازیها Carcassone ، Spot it و Hive بوده که در ایران به اسامی «تیزبین» ، «کادوس» و «کندو» چاپ شده. در ادامه این بازیها رو به صورت مختصر معرفی میکنم، خوشبختانه دیگه مجبور نیستین این بازیها رو بسازید و میتونید به سادگی با قیمت مناسب بخریدشون و قوانین کاملشون هم به زبان فارسی در بازی وجود داره. نکته جالب اینه که این سه بازی، سه گروه مختلف از بازیکن ها رو پوشش میدن: Spot it یک بازی خانوادگی/مهمانی به شمار میاد که برای کسانی که دنبال بازیهای شاد، ساده و پرهیجان هستن مناسبه؛ Hive یک بازی استراتژی محض برای دونفره که برای کسانی که دنبال به کار انداختن شدید سلولهای خاکستریشون هستن مناسبه؛ و Carcassone یک بردگیم نسل جدیده که برای کسانی که میخوان بازیشون جدی تر از بازیهای مهمونی باشه ولی در عین حال اونقدر ساده و دلپذیر باشه که بشه تقریبن با همه بازی کرد، گزینه مناسبیه.

 

Spot it

بازی Spot it که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده، یک بازی خانوادگی و ساده برای ۲ تا ۸ بازیکنه. بازی احتیاج به سرعت عمل در تشخیص اشکال داره.  در هر مرحله باز بازی بازیکن ها باید تلاش کنن که با دقت در دو کارت که هر کدوم تصاویر تعداد زیادی اشیاء رو دارن، تشخیص بدن کدوم شیء بین دو کارت مشترکه.از خوبیهای بازی اینه که برتری سنی لزومن باعث بالا رفتن شانس برنده شدن در بازی نمیشه، یعنی یک بازیکن ۲۰ ساله لزومن بهتر از یک بازیکن ۷ ساله نیست و این نکته باعث میشه بازی برای جمع های خانوادگی بسیار ایده‌آل باشه. فضای بازی بسیار شاد و پرهیجانه و من شخصن بزرگسالهای زیادی رو دیدم که از تجربه خوب این بازی خیلی تعریف کردن. این بازی در ایران به اسم «تیزبین» و توسط شرکت بازیتا منتشر شده.

 

Carcassonne

بازی کارکاسونه یکی از موفق ترین بردگیم‌های دنیا در دهه گذشته بوده. کارکاسونه دارای ظاهر جذاب، قوانین ساده، و انتخاب های محدود ولی سخت و تعیین کننده در طول بازیه.  این بازی رو قبلن اینجا مفصل تر معرفی کردم. کارکاسونه در ایران همراه با تغییراتی در گرافیک بازی به اسم «کادوس» توسط شرکت کادوس منتشر شده.

 

Hive

بازی hive رو هم قبلن اینجا معرفی کردم. «هایو» یک بازی استراتژی محض دونفره است که در چند سالی که از انتشارش میگذره خیلی از طرفداران بازیهای استراتژی محض، طرفدار پروپاقرصش شدن. Hive در ایران توسط شرکت بازیتا و به اسم «کندو» چاپ شده.

 

8 دیدگاه برای “سه بازی خیلی خوب در ایران منتشر شد! (Carcassonne ، Spot it ، Hive)”

 1. avatar

  پس بلاخره بازیش داخل ایران هم منتشر شد. یادم باشه به خانوادم خبر بدم برای تولدم (11 اردیبهشت) بخرندش. D:

 2. avatar

  من جدیدترین نسخه ی کارکاسونه که دریاهای جنوب اسمش هست رو خریدم اما بدم نمیاد کارکاسونه اصلی رو هم داشته باشم! این دوستان هم که انگار سایتشون مشکل داره!

 3. avatar

  مشکل سایت کادوس برطرف شده دوستان میتونن مجدد تلاش کنن

 4. avatar

  من کادوس رو خریدم خیلی باحاله ، کیفیت کار خیلی بالاست 🙂 امیدوارم بردگیم هایی رو که دوست داریم و تو ایران دسترسی نداریم بهشون و با همین کیفیت بتونیم تهیه کنیم 🙂

 5. avatar

  من کادوس رو خریدم خیلی باحاله ، کیفیت کار خیلی بالاست 🙂 امیدوارم بردگیم هایی رو که دوست داریم و تو ایران دسترسی نداریم بهشون و با همین کیفیت بتونیم تهیه کنیم 🙂

 6. avatar

  اگه میشه اطلاعات تکمیلی بازی کارکاسونه رو برام ایمیل کن
  قیمت این بازی تو ایران چقدره؟

  1. avatar

   خوشبختانه شرکت کادوس این بازی رو به همین اسم یعنی «کادوس» در ایران چاپ کرده اخیرن. میتونید باهاشون تماس بگیرید و بگید بازی رو براتون بفرستن. خبر خوب اینکه همین امروز دیدم نوشتن که هزینه ارسال در تهران رو هم رایگان کردن.
   http://kadousgame.com/home.html

   1. avatar

    امروز نمایشگاه کتاب بودم ، یک غرفه بازیهای جالبی رو تحت نام هوپا (HOUPAA) معرفی کرده بود .
    چند تا از اونها رو دقت میکردم تغییر شکل یافتهء بعضی از بازیهای معروف بودن .
    گفتم شما هم یک سری بزنید .
    فعلا